Strona główna
Karate, słońce i mindfulness, czyli jak Pałac w Lubostroniu zamienił się w dojo.
8.04.2025
14Czasem życie pisze najlepsze scenariusze – a dzisiejszy dzień w Pałacu w Lubostroniu był tego dowodem! Pogoda dopisała, słońce świeciło jak reflektor na scenie, a trawnik przed pałacem stał się… miejscem prawdziwej lekcji siły, spokoju i koncentracji.
Dzięki zaproszeniu pani Elżbiety Kwiatkowskiej do naszych gości przybyli członkowie Pałuckiego Klubu Kyokushin Karate ze Żnina, którzy nie tylko pokazali im, jak zadawać ciosy z precyzją mistrza, ale także – jak… oddychać. Bo przecież równowaga ciała i ducha to podstawa
Powiatowe Mistrzostwa w Drużnowych Biegach Przełajowych
8.04.2025
Dziś reprezentacja naszej szkoły, składająca się z uczniów klas 4 i młodszych oraz 5-6, wzięła udział w Powiatowych Mistrzostwach w Drużnowych Biegach Przełajowych.
Gratulacje dla uczniów! Zajęcie 2. miejsca zarówno przez klasy 4 i młodsze, jak i przez chłopców klasy 5 to świetny wynik. Zespół dziewczat klas 5-6 zwyciężył w zawodach i bedzie reprezentował naszą szkołę w zawodach wojewodzkich.Ten wynik to nagroda za ich ciężką pracę i zaangażowanie. Takie osiągnięcia są również motywacją do dalszego rozwoju sportowego . Wydarzenie sportowe promuje aktywność fizyczną oraz ducha zdrowej rywalizacji.
Dzień 4 w Hiszpanii
8.04.2025
7Pasja, porcelana i porozumienie ponad granicami – Erasmus+ w Vila- real
Czwarty dzień mobilności w Vila Real to idealny przykład, jak Erasmus+ łączy edukację z pasją i międzykulturową wymianą doświadczeń.
Wizytę uczniowie rozpoczęli od zwiedzania słynnej fabryki porcelany Vista Alegre, gdzie poznali proces tworzenia porcelany – od projektowania, przez produkcję, aż po ręczne zdobienia.W słuchawkach płynęły angielskie słowa, więc barcinianie musieli się mocno skupić, żeby zrozumieć tajemnicę wytwarzania porcelanyFabryka jest ogromna, a pracownicy przemieszczają się tam na
Dzisiaj w naszej szkole gościmy wyjątkowych gości ze szkoły w Estonii
9Z ogromną radością powitaliśmy uczniów i nauczycieli, którzy przyjechali do nas w ramach współpracy międzynarodowej. To wspaniała okazja do wspólnej integracji, ćwiczenia języka angielskiego i budowania relacji ponad granicami.
Gości serdecznie przywitali Zastępca Burmistrza Barcina – pan Hubert Łukomski oraz pani dyrektor Marzena Wolska. Nad całością wydarzenia czuwają panie Katarzyna Wachowska i Elżbieta Kwiatkowska - która zaraża optymizmem i wspiera naszych gości w szkolnych działaniach
Powitaliśmy dziś wieczorem gości z Estonii
Z ogromną radością powitaliśmy dziś uczniów i nauczycieli z Paide Hillar Hanssoo Põhikool – szkoły z Estonii, którzy przybyli do Zespołu Szkół w Barcinie w ramach akredytowanego projektu Erasmus+.
Uczestnicy mobilności to uczniowie w wieku 14–15 lat, którzy zostali wybrani na podstawie swojej aktywności, motywacji i zaangażowania w projekty międzynarodowe. Podczas pobytu będą doskonalić kompetencje komunikacyjne, umiejętności społeczne, a także poszerzać wiedzę o Unii Europejskiej, a najwięcej o Polsce.
Popołudniowy spacer śladami kultury i historii...
58.04.2025
Wczoraj barcińska grupa wraz z hiszpańskimi przewodnikami odkrywała uroki Vila-real – miasteczka pełnego kultury i historii, gdzie kiedyś mieściło się wielkie kasyno, a teraz miejsce kultury. Spacerując uliczkami, uczniowie i nauczyciele poznawali lokalne smaki i atmosferę. Dumnie pokazują, że są z Barcina, że są z Polski– zobaczcie sami na zdjęciach
Mikołaj zagrał sercem i zdobył wyróżnienie
Z ogromną dumą i radością informujemy, że Mikołaj Forgiel, uczeń klasy 5a naszej szkoły, otrzymał wyróżnienie w Miniaturnieju Pianistycznym, który odbył się 7 kwietnia 2025 roku w Państwowej Szkole Muzycznej im. J. Zarębskiego w Inowrocławiu.
Mikołaj to wyjątkowy uczeń – każdego tygodnia, oprócz obowiązków w szkole podstawowej, poświęca dodatkowe pięć godzin na naukę w szkole muzycznej. Trzy, a czasem nawet cztery razy w tygodniu, dojeżdża do Inowrocławia, aby rozwijać swoją pasję do muzyki i gry na fortepianie.
Uczniowie pamiętają ...
107 kwietnia uczniowie naszej szkoły udowodnili, że serce mają na właściwym miejscu.
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia przygotowali specjalną kartkę z życzeniami oraz kwiaty, aby wyrazić swoją wdzięczność i uznanie dla pracowników służby zdrowia.
Cała grupa udała się do miejscowego Ośrodka Zdrowia w Barcinie, gdzie serdecznie powitały ich pielęgniarki, lekarze oraz pozostały personel medyczny. W ciepłej i wzruszającej atmosferze uczniowie złożyli życzenia zdrowia, siły oraz wytrwałości w ich codziennej, często bardzo wymagającej pracy.
Spotkanie z seniorkami z okazji Dnia Kobiet w szkolnej świetlicy
7508.04.2025 r. świetlica szkolna gościła seniorki, które przybyły na zaproszenie uczniów, aby wspólnie świętować Dzień Kobiet. Uczniowie zapisani do świetlicy oraz samorząd uczniowski przygotowali różnorodny program artystyczny, który obejmował recytacje wierszy, taniec oraz śpiew.
Podczas występów można było usłyszeć piękne wiersze, które poruszyły serca zgromadzonych, a także zobaczyć dynamiczne tańce i posłuchać radosnych piosenek. Szczególną atrakcją była zabawna część programu, w której dziewczynki ucharakteryzowały się na modelki do piosenki "Być kobietą". Ten moment wywołał wiele uśmiechów i radości wśród publiczności.
„Prześpij się z maturą” – noc biologicznych inspiracji!
Z piątku na sobotę, z 4 na 5 kwietnia, uczennice klas III i IV liceum, uczęszczające na rozszerzenie z biologii wzięły udział w wyjątkowych zajęciach pod hasłem „Prześpij się z maturą”, które odbyły się… w murach naszej szkoły i trwały aż do rana!
Wieczór rozpoczęłyśmy intensywną pracą z arkuszami maturalnymi. Dziewczyny rozwiązywały zadania, a następnie wcielały się w rolę egzaminatorek, samodzielnie oceniając odpowiedzi według klucza. Dzięki temu mogły spojrzeć na maturę z zupełnie innej perspektywy i lepiej zrozumieć, na co zwracają uwagę osoby sprawdzające egzaminy.
Dziś w klasie 5b odbyła się wyjątkowa lekcja
8Dziś w klasie 5b odbyła się wyjątkowa lekcja, podczas której uczniowie zgłębiali zasady bezpieczeństwa pracy z narzędziami ręcznymi pod okiem panów Michała Szaforza i Piotra Brokosa. Dzięki wykorzystaniu sprzętu z Laboratorium Przyszłości mogli w praktyce przetestować różne rozwiązania techniczne. Uczniowie byli w pełni zaangażowani w zadania praktyczne, a przy tym rozwijali KOMPETENCJE KLUCZOWE, takie jak współpraca, kreatywność, myślenie krytyczne i odpowiedzialność za wspólną pracę.
Współpraca kwitnie
I zobaczcie to... Prosto z hiszpańskiej szkoły
A to na pewno wszyscy znacie?
Tymek – chłopak z pasją i marzeniami!
To już ostatni bohater naszej matematycznej sagi pt. "Liga zadaniowa"
Z wielką radością informujemy, że Tymoteusz Łagocki został laureatem III miejsca w Lidze Zadaniowej – to ogromny sukces, na który pracował systematycznie i z zaangażowaniem. Matematyka to jego mocna strona, a szczególnie bliska mu jest algebra. Tymek marzy, by w przyszłości studiować na politechnice, a jeszcze dalej – by zostać pilotem!
Słońce, wspólnota i hiszpańskie smaki – kolejny intensywny dzień w ramach Erasmus+
66.04.2025
Dzisiejszy plan nieco się zmienił – wszystko przez... piękne słońce Choć zajęcia w szkole zaczęły się dopiero o 12:30, uczniowie nie zmarnowali ani chwili. Od rana ćwiczyli wspólne tańce i zabawy, które zaprezentowali podczas najbliższego spotkania. W tej części dnia nieoceniona okazała się pani Halina – dziękujemy za zaangażowanie i energię
Kółko Modelarstwa Redukcyjnego
W dniach 05-06.04.2025 r. prace uczestników Kółka Modelarstwa Redukcyjnego z naszej szkoły brały udział XIV Festiwalu Kultury Modelarskiej w Olsztynie. Debiutujący w konkursach modelarskich Wojciech Wyzina, Antoni Racki, Tomasz Kaczor oraz Wojciech Kamiński otrzymali wyróżnienia oraz dyplomy, medale i nagrody rzeczowe w postaci modeli. Dodatkowo Tomek Kaczor otrzymał nagrodę indywidualną. Stanowi to dobrą prognozę przed czekającymi nas konkursami w Warszawie, Inowrocławiu, Chełmży, Koszalinie, Szczecinie oraz we Włocławku.
Opłaty za obiady
Od dnia 3.04.2025 r. do 16.04.2025 r.
zbierane są pieniądze za obiady
na miesiąc kwiecień
Cena jednego obiadu wynosi 4 zł.
Odpłatność za miesiąc:
dla ucznia 72 zł
Odpisy z obiadów dokonywane będą po wcześniejszym zgłoszeniu
do godziny 7:30 w sekretariacie szkoły pod nr. telefonu 383-25-86 lub w kuchni.
Przyjaciele Zippiego w 3b
Uczniowie klasy 3b realizują kolejny etap programu profilaktycznego Przyjaciele Zippiego. W tej części rozmawialiśmy o przyjaźni, jej roli w naszym życiu oraz trudnych sytuacjach jakie mogą przydarzyć się przyjaciołom. Poznaliśmy etapy szukania najlepszego rozwiązania, rozmawialiśmy o tym, kogo można poprosić o pomoc, odgrywaliśmy scenki przedstawiające nowo nabyte umiejętności. Czego jeszcze nauczymy się z Zippim? to sekret kolejnych spotkań. Klub przyjaciół Zippiego w 3b pozdrawia.
Hola a Todos
6Odwaga, otwartość, nowe kompetencje – mobilność w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+
Pierwsze spotkanie z hiszpańską grupą było pełne emocji – trochę nieśmiałości, ale przede wszystkim ciekawości i otwartości. Już wspólna podróż autobusem nad morze pozwoliła przełamać pierwsze bariery i nawiązać relacje, które z każdą godziną stawały się silniejsze
Bandażowanie w 7a
9Dużo już wiemy o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, ale chcemy jeszcze więcej. Bandażowanie jest jedną z kluczowych umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W klasie 7a miała miejsce nauka bandażowania różnych części ciała. Gościem na lekcji zajęcia z wychowawcą była pani Iwona Grochal – szkolna pielęgniarka, która udzieliła fachowego instruktażu, jak prawidłowo zakładać opatrunki na rany, stłuczenia oraz inne urazy. Uczniowie dowiedzieli się, że prawidłowo założony opatrunek może zmniejszyć ryzyko zakażenia, zapobiec nadmiernemu krwawieniu, a także zapewnić stabilizację uszkodzonej części ciała. Poznali rodzaje bandaży i techniki bandażowania. Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna. Uczniowie pod czujnym okiem pani Iwony zakładali sobie nawzajem opatrunki, zdobywając w ten sposób jakże potrzebną w codziennym życiu umiejętność.
Dzień Matematyki i Liczby PI w naszej szkole!
9W piątek, 14 marca, w naszej szkole odbyły się wyjątkowe obchody Dnia Matematyki oraz święto Liczby PI. Był to dzień pełen intelektualnych wyzwań, kreatywnych pomysłów i świetnej zabawy!
Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach. Tworzyli własne gry planszowe oraz karty matematyczne, które następnie testowali wspólnie z kolegami i koleżankami. Kreatywność i pomysłowość młodych matematyków nie miały granic – powstały różnorodne, pełne wyzwań i ciekawych mechanik gry.
Ruszyły zapisy do Gigathonu
Drodzy Rodzice,
Informujemy, że ruszyły zapisy do Gigathonu www.gigathon.pl – Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego, który pozwoli dzieciom i młodzieży sprawdzić swoje umiejętności w programowaniu, informatyce i nowoczesnych technologiach! Konkurs jest organizowany pod patronatem Ministra Edukacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, a także Politechniki Warszawskiej - Wydziału MiNI.
Niezapomniana noc uczniów klasy IVB – magia, zabawa i niespodzianki!
25To była noc pełna magii, emocji i niespodzianek! Klasa IVB postanowiła uczcić Dzień Kobiet w wyjątkowy sposób, organizując niezapomnianą nockę w szkole. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla dziewczynek coś, czego nikt się nie spodziewał – prawdziwy salon piękności! Były relaksujące maseczki, masaże i kolorowe koktajle owocowe, które chłopcy przyrządzili własnoręcznie, dbając o każdy szczegół.
Projekt-Zajęcia unijne-język angielski wyrównawcze VI-VII
Na zajęciach uczestnicy ćwiczą podstawowe umiejętności językowe, poznają nowe słownictwo, utrwalają poznany materiał z lekcji. Uczniowie uczą się poprzez zabawę typu gra w bingo, zabawa z kostką. Wszyscy poznajemy się lepiej, a przy okazji uczymy się języka angielskiego. 😊
Zrozumieć oświeceniową satyrę
1Czy współcześni uczniowie są w stanie zrozumieć oświeceniową satyrę❓️ Zdecydowanie tak❗️ Po pokonaniu drobnych trudności z archaizmami w "Żonie modnej", okazało się, że utwór niesie całkiem aktualne przesłanie🤔. Życie ponad stan, małżeństwo z rozsądku, przedkładanie mody w urządzaniu wnętrz nad własny gust czy impulsywne zwalnianie oraz zatrudnianie ludzi... - to problemy obecne w życiu także współczesnego człowieka. Uczniowie klasy 7c i 7d pod okiem p. Haliny Kolińskiej w ramach innowacji "Lekturowy zawrót głowy" wykonali prace plastyczne inspirowane "Żoną modną". Korzystając z kolorowych czasopism, tworzyli piękne kolaże. Następnie, podczas prezentacji, należało omówić poszczególne elementy i, co najważniejsze, uzasadnić, w jaki sposób nawiązują do tekstu Ignacego Krasickiego. To ćwiczenie było jednocześnie treningiem💪 przed egzaminem ósmoklasisty, bowiem wybór elementów graficzny
Matematyka w terenie
64W naszej szkole 28 marca odbyły się niezwykłe zajęcia dla uczniów klas 1-3 w ramach innowacji Matematyka w terenie. Lekcja matematyki została połączona z wychowaniem fizycznym, a wszystko to w otoczeniu przyrody i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii!Uczniowie wzięli udział w edukacyjnej grze terenowej, podczas której rozwiązywali matematyczne zadania ukryte w kodach QR rozmieszczonych na szkolnym boisku i w pobliskim parku. Każda drużyna, skanując kod za pomocą tabletów lub smartfonów, odkrywała kolejne wyzwania matematyczne dostosowane do wieku i umiejętności uczniów.Dzięki tej formie nauki dzieci nie tylko doskonaliły swoje umiejętności matematyczne, a także rozwijały współpracę w grupie, uczyły się orientacji w terenie i aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu. Połączenie ruchu z nauką okazało się strzałem w dziesiątkę - uczniowie z entuzjazmem wykonywali kolejne zadania,
Zajęcia projektowe
5#projekt-ZajęciaUnijne-angielski-rozwijająceVI-VII
Uczestnicy projektu ćwiczą ważne w dzisiejszym świecie umiejętności-wybierz, a swój wybór uzasadnij. Przedstaw swoją opinię, spróbuj mnie do niej przekonać - niby nic, a jednak. Wszystko w języku angielskim, oczywiście 😉Przy okazji zwracamy uwagę na zasady zarówno słowotwórstwa, pisowni - jedna litera naprawdę może zrobić różnicę! - jak i kulturę wypowiadania się, czy korzyści z poznawania siebie nawzajem. Atmosfera w czasie zajęć dzięki temu coraz bardziej przyjazna.
Kolejny sukces Sandry
3Sandra Bednarz z naszego liceum jest w grupie finalistów XXXV Olimpiady Teologii Katolickiej w Sandomierzu!
✅Tematyką tegorocznych zmagań było świętowanie i odpusty w Kościele Katolickim.
Sandra zajęła 26 miejsce z 123 uczestników ogólnopolskiego finału. Niewiele zabrakło do tytułu laureata. 💪🏼 ok
Sukces rodzi się z pasji i zaangażowania!
Przedstawiamy naszą pierwszą finalistkę konkursu kuratoryjnego z języka polskiego
Natalia Abramowska z klasy 8b pokazała, że marzenia i cele można osiągnąć dzięki ciężkiej pracy, wytrwałości, zaangażowaniu i wsparciu nauczycieli - Natalia na co dzień pracuje z panią Haliną Kolińską Przygotowania do konkursu kuratoryjnego były dla ósmoklasistki nie tylko wyzwaniem, ale także wspaniałą przygodą – pełną nowych doświadczeń, inspirujących zajęć i świetnej atmosfery. To właśnie ta radość z nauki, motywacja do działania i wsparcie grupy sprawiają, że sukces smakuje jeszcze lepiej!
- Poniedziałek 19.05.2025
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
- liczba odwiedzin: 576092