Święto Sekretarki i Asystentki
25 stycznia obchodziliśmy Dzień Sekretarki i Asystentki. Z tej okazji, uczniowie naszej szkoły złożyli serdeczne życzenia paniom Edycie Kuflewicz i Anecie Grycza-Bieleckiej, wyrażając tym samym wdzięczność za ich codzienną pracę i zaangażowanie. W ramach podziękowania wręczyli im okolicznościowe laurki. To dzięki nim nasza szkoła funkcjonuje sprawnie i jest przyjaznym miejscem.
Kochani, czas na pierwsze WOŚP-owe podsumowanie.
13Za nami wspaniały tydzień, podczas którego w obu budynkach zbieraliśmy wspólnie pieniądze na WOŚP To już tradycja i czas na wyrażenie Wam Wszystkim wielkich podziękowań i wdzięczności. Wielka radość nas przenika, że tacy jesteśmy wszyscy WSPANIALI
Pieniądze zostały wstępnie policzone i wkrótce wszystkie znajdą na koncie naszej e-skarbonki
Bezpieczne ferie zimowe – spotkanie z policjantami
Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe? Odpowiedzi na to pytanie udzielili naszym uczniom funkcjonariusze policji. We wtorek 14.01.2025r., w ramach akcji “Bezpieczne ferie zimowe”, zostały zorganizowane spotkania profilaktyczno-edukacyjne, podczas których policjanci dzielnicowi przypomnieli uczniom z klas I-V o zasadach bezpieczeństwa w czasie zimowych zabaw poza domem oraz przestrzegli zebranych przed niebezpiecznymi sytuacjami, które mogą pojawić się w czasie feryjnego pobytu dzieci w domu. Uczniowie przypomnieli sobie zasady postępowania wobec osoby nieznajomej oraz jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone będzie ludzkie życie. Była też okazja do utrwalenia zasad poruszania się po drogach oraz pochwalenia się przez uczniów znajomością numerów telefonów alarmowych.
Gry planszowe na języku polskim
6Oto propozycje kilku gier planszowych oraz fiszek, powstałych w oparciu o lekturę obowiązkową pt. "Opowieść wigilijna". W tempie ekspresowym, przy dobrej współpracy a do tego niezwykle kreatywnie, wykonywali je w czasie lekcji języka polskiego uczniowie klas 7 c i 7 d pod okiem p. Haliny Kolińskiej. Prawda, że miło będzie wrócić do nich za rok i powtórzyć materiał przed egzaminem ósmoklasisty?
Jak utrwalić i podsumować "Pana Tadeusza"?
3Najlepiej projektem. Nasz nosi nazwę "Z wizytą w Soplicowie". Uczniowie 8b na lekcjach języka polskiego odstresowali się, wykonując zadania związane z narodową epopeją. W efekcie powstały m.in atlasy grzybów, roślin, foldery potraw, ówczesnej mody, gra planszowa pt. "Znawca szlacheckich obyczajów", mapa Soplicowa i okolicy, lapbooki z najważniejszymi informacjami o lekturze, wariacje malarskie inspirowane opisami przyrody. Na zdjęciach kilka prac moich kreatywnych uczniów.
Zajęcia rozwijające z języka angielskiego dla uczniów klas VIII
Zajęcia w ramach projektu „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów, dla których organem prowadzącym jest Gmina Barcin” mają na celu rozwijanie kompetencji językowych umożliwiających komunikacje w języku angielskim w szkole i poza nią. Poszerzenie i uzupełnienie wiadomości oraz umiejętności komunikacyjno-leksykalnych zdobytych na lekcjach języka angielskiego są kolejnym punktem
w realizacji zamierzonego celu. Treści nauczania, które wykorzystywane są na spotkaniach rozwijających umiejętności językowe zawierają zakres leksykalno-komunikacyjny, gramatyczny oraz sytuacje i funkcje komunikacyjne. Na zajęciach wykorzystywane są materiały dydaktyczne zakupione w ramach projektu.
11 listopada - Święto Niepodległości
6 listopada 2024 roku zrealizowana została innowacja pedagogiczna w klasie III B. Innowacja przygotowana została przez panią Elżbietę Żak i pana Mariusza Szczerbińskiego i dotyczyła 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Innowację rozpoczęła prezentacja multimedialna wprowadzająca w tematykę Święta Niepodległości. Następnie uczniowie wykonali szereg ćwiczeń interaktywnych których celem było utrwalenie wiedzy historycznej i polonistycznej. Kolejnym etapem było wykonanie pracy plastycznej w formie kokardy narodowej. Zajęcia dla dzieci były ciekawą podróżą w przeszłość. W czasie zajęć uczniowie byli aktywni i sumiennie wykonywali swoje zadania. Kokardy zostały zabrane do domu albo powieszone na gazetce klasowej, a karty pracy zostały wklejone do zeszytów.
A to wszystko przez Dzień Gier Planszowych….
W dniach od 13 listopada do 9 grudnia uczniowie klasy drugiej liceum realizowali projekt edukacyjny pod hasłem „Zdrowie mam, bo o siebie dbam”. Celem projektu było pogłębianie wiedzy na temat zdrowego stylu życia, odżywiania oraz dbałości o zdrowie. Na pierwszej lekcji uczniowie zostali zapoznani z tematyką projektu, jego celami, a także kryteriami oceniania. Wspólnie podpisali kontrakt, wybrali liderów grup i zaplanowali podział zadań. Każda z ośmiu grup miała za zadanie przygotować autorską grę planszową na temat zdrowia, zdrowego stylu życia lub zdrowego odżywiania.
Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego dla uczniów klas IV-V
W okresie od października do końca grudnia 2024 roku w naszej szkole odbywały się zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego skierowane do uczniów klas IV-V. Zajęcia te miały na celu wsparcie uczniów w utrwalaniu materiału i rozwijaniu kompetencji językowych w przyjaznej i kreatywnej atmosferze.
Podczas spotkań uczniowie:
Zajęcia rozwijające z języka angielskiego w klasach 4-5 w ramach projektu „Wyrównywanie szans edukacyjnych dla uczniów w Gminie Barcin”
W ramach projektu Wyrównywanie Szans Edukacyjnych w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Barcin, uczniowie klas 4- 5 mają szansę uczestniczyć w zajęciach pt: „Zajęcia rozwijające z języka angielskiego dla uczniów klas 4-5 szkoły podstawowej”. Celem zajęć jest doskonalenie umiejętności językowych, rozwijanie umiejętności czytania
i pisania ze zrozumieniem w języku angielskim. Ponadto uczniowie doskonalą praktyczne wykorzystanie wiedzy w praktyce poprzez gry
i zabawy z materiałami dydaktycznymi zakupionymi w ramach projektu.
Spotkanie z funkcjonariuszami policji z Barcina
We wtorek 7 stycznia, w naszej szkole odbyło się pouczające spotkanie z funkcjonariuszami policji z Barcina, panem Michałem Węglińskim oraz panem Jakubem Mielcarek. Policjanci odwiedzili klasy pierwsze, drugie i trzecie, aby przeprowadzić rozmowy na temat różnych aspektów bezpieczeństwa oraz budowania pozytywnych relacji wśród uczniów. Ostrzegali przed cyberprzemocą i podkreślali znaczenie bezpiecznego korzystania z Internetu. Przypomnieli o zasadach bezpiecznego spędzania przerw oraz o tym, że nie można wyzywać, ośmieszać ani popychać innych. Wspomnieli również o konsekwencjach, jakie mogą wynikać z takich zachowań. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na poprawne używanie słownictwa i przypomnieli uczniom o zakazie używania wulgaryzmów oraz przekleństw. Uczniowie mieli też okazje wypowiedzieć się na ten temat i podzielić się doświadczeniami oraz pytaniami. To był moment, w którym m
Jak miło się spotkać po świątecznej przerwie
Jak miło się spotkać po świątecznej przerwie i pierwszy raz w 2025 roku na wspólnym gotowaniu. Nasze dzisiejsze danie to makaronem z dużą ilością warzyw. Była marchew, pietruszka, cukinia i pieczarka. Wszystko to starte na tarce - ojjj było co robić , podsmażone i wymieszane z pastą pomidorową, ziołami i makaronem. Nie mogło zabraknąć również sera żółtego,którego tak lubimy.
Zajęcia z Bajkoterapii
5W ramach projektu Wyrównywania szans edukacyjnych prowadzonego przez Gminę Barcin, uczniowie naszej szkoły z klas I - III mają okazję uczestniczyć w zajęciach z Bajkoterapii.
Bajkoterapia pomaga dzieciom w realizacji ich indywidualnej drogi rozwoju w kontaktach interpersonalnych oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Na zajęciach uczniowie mogą również rozwijać wyobraźnię, fantazję, kreatywność podczas działalności plastycznej oraz ruchowej. Ważną rolą Bajkoterapii jest również rolą relaksacyjna. Dzięki temu dzieci mają możliwość ograniczyć stres oraz napięcie emocjonalne,a także budować dobre samopoczucie oraz nastawienie do pozytywnego myślenia.
Zajęcia z Muzykoterapii
3W ramach projektu Wyrównywanie szans edukacyjnych prowadzonego przez Gminę Barcin, uczniowie klas I-III mają okazję uczestniczyć w zajęciach z Muzykoterapii. Dzieci biorą udział w różnorodnych aktywnościach, które wspierają ich wszechstronny rozwój. Gra na instrumentach rozwija koordynację ruchową oraz poczucie rytmu, a śpiew pozwala na wyrażenie siebie i swoich emocji. Zajęcia wzbogacone są również o elementy plastyczne, które umożliwiają uczniom przedstawienie muzyki w formie wizualnej. Taniec, wykonywany zarówno w parach, jak i w kręgu, sprzyja integracji grupy. Muzykoterapia to czas radości i twórczego rozwoju dla wszystkich uczestników.
WOŚPowy tydzień na Polnej
Kochani, mamy dla Was pierwsze WOŚPowe wieści dotyczące przyszłego tygodnia.
Czujcie się zaproszeni każdego dnia do wspólnego grania w tej Największej Orkiestrze Świata
Już od poniedziałku w budynku przy ul. Polnej na holu pierwszego piętra czekać na Was będą stoiska z fantami oraz (mamy nadzieję) stoły uginające się od ciast.
Kochani, mamy dla Was ważne ogłoszenie
Jak wiecie wielkimi krokami zbliża się 33 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety z uwagi na to, że w tym roku finał wypada dokładnie w środku ferii nie jesteśmy w stanie go zorganizować. Ferie to czas wyjazdów uczniów i nauczycieli, wielu z nas będzie w tym czasie poza Barcinem. Z uwagi na to, że nasze finały były zawsze dzięki Wam tak wspaniale jest nam tym bardziej bardzo przykro.
Uczniowie klas IV – VIII rozwijają swoje kompetencje emocjonalno – społeczne
1W ramach projektu wyrównywania szans prowadzonego przez Gminę Barcin, uczniowie klas IV – VIII rozwijają swoje kompetencje emocjonalno – społeczne poprzez budowanie świadomej komunikacji. Uczą się aktywnego słuchania, wzmacniają poczucie własnej wartości i otwartości. Dzielą się swoimi emocjami oraz spostrzeżeniami poprzez ruch
i zabawę na bazie gier terapeutyczno – edukacyjnych „Góra uczuć” i „Milowe zabawy rozwojowe”. Cotygodniowe spotkania wzbudzają u uczniów wiele wrażeń i emocji.
Zajęcia wyrównawcze klas VI-VII z języka angielskiego
Zajęcia wyrównawcze klas VI-VII z języka angielskiego to spotkania odbywające się co tydzień w miłej atmosferze. Powtarzamy to co nam umknęło na lekcjach, poznajemy nowe słownictwo, ćwiczymy umiejętność rozmowy w języku angielskim. Dużą pomocą są dla Nas materiały, dzięki którym praca jest łatwiejsza. Uczniowie po spotkaniach mówią, że English is easy to learn!
Zajęcia rozwijające z matematyki dla uczniów klas 7
2Nie zmuszajmy dziecka do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność.
Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia.
Nie żądajmy, lecz przekonujmy.
Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijać jego umysł tak,
by samo wiedzieć chciało.
Janusz Korczak
Celem zajęć jest stworzenie warunków do rozwoju uzdolnień matematycznych uczniów, poszerzenie ich zainteresowań, motywowanie do samodzielnej pracy. Uczniowie przygotowując się do konkursów matematycznych rozwiązywali nie tylko zadania o podwyższonym stopniu trudności, ale również zadania, które wymagały opanowania nowych umiejętności mate
Matematyczna choinka
27W naszej szkole magia świąt spotkała się z królową nauk – matematyką! Uczniowie klas czwartych i piątych mieli okazję wziąć udział w kreatywnym projekcie „Matematyczne Bombki”. Zadanie polegało na wykonaniu świątecznych ozdób, które łączyły w sobie elementy sztuki i matematyki.
Każda bombka była nie tylko piękną dekoracją, ale także małym dziełem matematycznym. Uczniowie korzystali z figur geometrycznych, symetrii, wzorów liczbowych, aby stworzyć wyjątkowe ozdoby. W projekcie mogli wykazać się swoją wyobraźnią oraz wiedzą matematyczną, udowadniając, że matematyka może być inspiracją do tworzenia czegoś naprawdę niezwykłego.
Skarpetki Pełne Nadziei
Bardzo dziękujemy uczniom za przyłączenie sie do akcji SKARPETKI PEŁNE NADZIEI. Kolejny raz nasza społeczność szkolna pokazała swoje ogromne serce i chęć pomocy innym. Zebraliśmy dużą ilość skarpetek, którą wysłaliśmy do organizatorów. Celem zbiórki było wsparcie osób w kryzysie bezdomności. Dzięki Wam ciepłe skarpetki pomogą innym przetrwać trudne i chłodne dni. Dziękujemy i pamiętajcie, że dobro zawsze wraca! Koordynatorzy.
Świąteczna zbiórka na rzecz dzieci z Domu Dziecka
Przez cały grudzień w naszej szkole zorganizowana była świąteczna zbiórka na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Jaksicach. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Wyrazy wdzięczności kierujemy do uczniów, rodziców i całej społeczności szkolnej. Bez takiego wsparcia i chęci obdarowywania innych niesienie pomocy nie byłoby możliwe. Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych wszystkie dary zostały przekazane dzieciom. W podziękowaniu za pamięć otrzymaliśmy kartkę świąteczną, którą wykonały dzieci oraz upominek. Wszystkim darczyńcom z całego serca jeszcze raz dziękujemy i życzymy zdrowych i pogodnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku!
Stypendia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Prymus Pomorza i Kujaw
Z radością witamy w Nowym Roku i dzielimy się wspaniałymi wiadomościami!
Siedmioro naszych uczniów zostało laureatami prestiżowego Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Prymus Pomorza i Kujaw. To wyróżnienie przyznawane jest za wybitne osiągnięcia w nauce, wysoką średnią ocen, sukcesy w olimpiadach i konkursach, wzorowe zachowanie, aktywność społeczną oraz rozwijanie swoich pasji i talentów.
Poszerzamy zasób struktur gramatycznych i leksyki
Czy indywidualnie, czy w grupie - przyjemniej poszerzać zasób struktur gramatycznych i leksyki, jeśli można je od razu przedyskutować, sprawdzić, przeanalizować, szukając przysłowiowych haczyków. Uczniowie klas VI i VII, którzy rozwijają się na zajęciach z j. angielskiego m.in. na bazie pozyskanych materiałów takich jak "Angielski w tłumaczeniach. Sytuacje.", czy też "Rozwijam swój angielski. Karty sucho-ścieralne", nie mają trudności z popełnianiem błędów - przede wszystkim dlatego, że to na ich podstawie najwięcej można się nauczyć. Ćwiczenia w mówieniu, poznawanie podchwytliwych zagadnień, wyjaśnianie sobie nawzajem nieoczywistych wyrażeń - to elementy, które stanowią trzon cotygodniowych spotkań.
W grupie zawsze łatwiej
W grupie zawsze łatwiej - uczestnicy zajęć z j. angielskiego dla licealistów na poziomie pre-intemediate już doskonale wiedzą, że nawet praca z oryginalnymi materiałami platformy BBC Global nie taka już straszna, jakby się wydawało - dzięki przeanalizowanym w mapie językowej (Angielski. Mapy językowe - Joanna Imiela) przykładom, znaczenie potrzebnych do zrozumienia treści wyrażeń nie stanowi już takiej trudności. Wspólne dyskusje nad nie zawsze oczywistymi przykładami sytuacji (Skills for Matura. Znajomość środków językowych. Poziom podstawowy. EGiS) pozwalają szerzej spojrzeć na kontekst i szybciej znaleźć właściwe rozwiązanie. Praca? - współpraca, to się naprawdę opłaca. Polecamy.
#projektwyrównywanieszansedukacyjnchuczniowwszkołach
#gminabarcin
Opłaty za obiady
Od dnia 3.01.2025 r. do 14.01.2025 r.
zbierane są pieniądze za obiady
na miesiąc styczeń
Cena jednego obiadu wynosi 4 zł.
Odpłatność za miesiąc:
dla ucznia 44 zł
Odpisy z obiadów dokonywane będą po wcześniejszym zgłoszeniu
do godziny 7:30 w sekretariacie szkoły pod nr. telefonu 383-25-86 lub w kuchni.
- Czwartek 03.04.2025
Galeria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 558625