Jak to z uczuciami było w 1 a
8Od listopada uczniowie klasy 1 a realizują międzynarodowy program wychowawczy Przyjaciele Zippiego. W trakcie zajęć towarzyszy im przytulanka – patyczak Zippi, którego uczniowie samodzielnie wykonali na zajęciach. Właśnie zakończyliśmy pierwszą część dotyczącą uczuć. Dzieci w trakcie tych zajęć doskonaliły umiejętność rozpoznawania uczuć i znajdowania strategii radzenia sobie z nimi. Na pierwszym spotkaniu uczniowie ćwiczyli umiejętność rozpoznawania smutku i radości. Drugie zajęcia koncentrowały się na rozpoznawaniu złości i szukały sposobów uspokajania się. Trzecie spotkanie dotyczyło zazdrości i co można zrobić, kiedy się ono pojawia. Czwarte spotkanie dotyczyło zdenerwowania i tego jakie odczucia fizjologiczne temu towarzyszą. Warto mówić o uczuciach!
Pierwsza pomoc – wizyta strażaka w kl. I b
14W środę 4 grudnia klasa I b gościła w klasie Pana Macieja Polcyna, który od 20 lat jest strażakiem ochotnikiem w OSP Barcin. Dzięki profesjonalnemu podejściu Pana Macieja oraz przekazaniu przez niego w przystępny sposób najważniejszych informacji dotyczących udzielania pierwszej pomocy utrwaliliśmy sobie niezbędne wiadomości. Mieliśmy również okazję praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach. Przekonaliśmy się, że podczas resuscytacji wielkie znaczenie odgrywa odpowiednia pozycja osoby udzielającej pierwszej pomocy, a ucisk klatki piersiowej to wcale nie jest taka prosta sprawa. Wszyscy uczniowie z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się urządzeniu AED (Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny) oraz pokazowi jego zastosowania zaprezentowanemu przez Pana Macieja. Zajęcia umożliwiły nam przypomnienie sobie, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia życia oraz ja
Magia andrzejek
17W piątek 29 listopada w klasie I b odbyły się andrzejki, które wprowadziły uczniów w tajemniczy nastrój wróżb i zabaw andrzejkowych. Uczniowie mieli okazję poznać swoją przyszłość w oparciu o magię liczb na kostkach, wróżby z butami oraz z kubeczkami. Wielką atrakcją dla uczniów była wróżba z „piciem pysznej herbatki” i odkrywaniem swojej przyszłości poprzez podświetlanie papierowego „kubeczka z herbatką”. Dużo radości, a także śmiechu sprawiło dzieciom przebijanie serc z imionami. Podczas zabaw andrzejkowych panowała miła atmosfera, bo traktowaliśmy przepowiednie z przymrużeniem oka. Słodki poczęstunek zakończył spotkanie andrzejkowe.
Mistrz Programowania 2025
Zapraszamy WSZYSTKICH UCZNIÓW do BEZPŁATNEGO konkursu Mistrz Programowania 2025 z NAGRODAMI: https://mistrz-programowania.oki.org.pl/#dolacz
Są zadania bardzo PROSTE, ZABAWNE, dla tych którzy stawiają PIERWSZY informatyczny krok: https://szkopul.edu.pl/c/mistrz-programowania-2025/p/r0a/
Kolejne poziomy wprowadzają w rozwiązywanie problemów - piękną informatyczną przygodę
DOŁĄCZ: https://mistrz-programowania.oki.org.pl/#dolacz
RANKING: https://szkopul.edu.pl/c/mistrz-programowania-2025/ranking/
Dla każdego! https://youtu.be/P3lrlf9uguk?t=296
Cieszyć się programowaniem!
https://youtu.be/eBWZYLdkZW8?t=175
Daniel Olkowski
P.S. Konkurs, zabawa, emocje!
https://youtu.be/eBWZYLdkZW8?t=48
Widzę, słyszę, czuję…
5Takie słowa padały dzisiaj- 03.12.2024r. w klasie 3a. Okazją do ich wypowiadania była wizyta strażaka. Był nim Pan Maciej Polcyn, który od 20 lat pracuje w OSP w Barcinie, obecnie na stanowisku Pomocnika Dowódcy Plutonu. Podczas spotkania mieliśmy okazję poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach. Poznaliśmy zastosowanie urządzenia –defibrylatora AED( Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny), które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia. Pan Maciej pokazał również w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przy urazach kończyn, głowy czy podczas zadławienia. Przypomnieliśmy sobie, jak zachować się sytuacji, kiedy jesteśmy świadkami wypadku i potrzebna jest pomoc medyczna. To była bardzo cenna lekcja. Dziękujemy Panu Maciejowi za poświęcony czas.
W zeszłym tygodniu w naszej szkole, odbył się Week of Actives Breaks
9Grupa dziewczyn z naszego liceum przeprowadziła taneczne rozgrzewki na przerwach. Poniedziałek rozpoczęliśmy od ,,Rozgrzewki na dobre rozpoczęcie dnia - Warm up for a good start We wtorek miał miejsce ,,Elastyczny poranek-Flexible morning. W środę na boisku szkolnym odbył się ,,Taniec radości- Dance of joy". W czwartek dziewczęta zrobiły ,,Zabawę w rytmie-Fun with rhythm, a w piątek odbyły się rozrywki sportowe na sali gimnastycznej. W taki taneczno - sportowy sposób zakończył się nasz tydzień. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie.
W Kolorowym Zakątku po angielsku
9Od października bieżącego roku szkolnego w każdy wtorek w Kolorowym Zakątku odbywają się zajęcia „Zabawy z językiem angielskim”, które przeznaczone są dla uczniów klas 1-3, o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zabawa w procesie nauczania, uczenia się ma kluczowe i nieocenione znaczenie. Dzięki tej formie dzieci przyswajają i utrwalają treści edukacyjne w sposób często nieświadomy i mimowolny, a różnorodne aktywności wykorzystywane na zajęciach dostosowane są do percepcyjnych i poznawczych możliwości uczniów. Na zajęciach dominują zabawy muzyczne, muzyczno-ruchowe, naśladowcze oraz uwielbiane przez dzieci działania manualne. Wszystkie te czynniki wpływają pozytywnie na nastrój, dają radość i zadowolenie, dobrze integrują grupę. Nad merytoryczną i wychowawczą stroną zajęć czuwają panie J. Guza i J. Gołębiewska.
Kolejna uczennica, której potencjał został doceniony
Z radością informujemy, że uczennica klasy 4b, Alicja Zwolińska, zajęła drugie miejsce w 12. Konkursie Muzycznym "Zaduszki Artystyczne". W wykonaniu Ali publiczność miała okazję usłyszeć piękny utwór Anny Jantar "Radość najpiękniejszych lat". Jej występ zachwycił jury i zgromadzonych słuchaczy.
Alicja to młoda, utalentowana wokalistka, która swoim głosem i interpretacją porusza serca. Jak podkreślił Pan Marcin Niesyn, nauczyciel muzyki w naszej szkole, Ala ma ogromny potencjał, który warto rozwijać. Jej sukces jest dowodem na to, że pasja, ciężka praca i wiara w swoje możliwości prowadzą do wielkich osiągnięć.
Przedstawiamy cykl informacji na temat programów sportowych działających w naszej szkole
Program „Mały Mistrz 2024” jest kontynuacją inicjatywy realizowanej w latach 2014-2015. Jego realizacja jest możliwa dzięki dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Koordynatorem działań jest Szkolny Związek Sportowy we współpracy ze szkołami podstawowymi z całej Polski, które chcą uczestniczyć w projekcie. Jest skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego. Obecnie w Naszej szkole w zajęciach biorą udział dzieci z klas drugich, w sumie około 80 uczniów Jego celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci oraz wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w zakresie prowadzenia zajęć ruchowych. W ramach programu, wczoraj do szkoły dotarł nowy sprzęt sportowy, który będzie wykorzystywany do realizacji zajęć sportowych i wychowania fizycznego.
Tydzień z tabliczką mnożenia i kodowaniem
3W naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia przypadający na 15 listopada, przeciągnął się na cały następny tydzień. Uczniowie klas IV-VIII utrwalali mnożenie i dzielenie pamięciowe na lekcjach matematyki, obliczając wyniki działań i odszyfrowując hasło. Każdy uczeń biorący udział w zabawie mógł wykazać się szybkością i perfekcyjną znajomością tabliczki mnożenia, a nagrodą było miłe przesłanie - przepowiednia. Dziękujemy wychowawcom klas, którzy zaangażowali się w akcję i poświęcili godzinę wychowawczą na zakodowanie hasła, cytatu. Efekty pracy uczniów są umieszczone na gazetce obok sali 34. Podczas przerw uczniowie mogą ćwiczyć tabliczkę mnożenia w ciekawy i niestandardowy sposób. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie.
13 sekund ma znaczenie...
14W dniach 28 listopada – 1 grudnia 2024 roku w Legnicy odbył się jubileuszowy, 40. Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych. W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci 12 województw, wyłonieni podczas etapów wojewódzkich jako zdobywcy pierwszych i drugich miejsc. Kujawsko-Pomorskie reprezentowała Zuzanna Kwaśniewska, uczennica, która pod okiem pani Anny Parczewskiej przygotowała pięciominutowe wystąpienie na najwyższym poziomie na temat swojej małej ojczyzny, a podczas eliminacji i całego wyjazdu towarzyszyła jej pani Marzena Wolska.
Andrzejkowa nocowanka
22Uczniowie klas 2c i 3c z niecierpliwością czekali na piątkowy wieczór, gdyż wspólnie z opiekunami spędzili kolejną nockę w szkole! Mnóstwo radości i pozytywnej energii dostarczyły dzieciom zabawne wróżby, których nie mogło zabraknąć w imieniny Andrzeja. Warto dodać, że przygotowali je nie tylko opiekunowie, ale także sami uczniowie. Były wróżby z butami, lanie wosku, rzucanie grosika z życzeniem, przekłuwanie serca z imieniem oraz wiele, wiele innych. Wieczór upływał nam niezwykle szybko i intensywnie. Po zakończonych wróżbach spotkaliśmy się na hali, gdzie wspólnie integrowaliśmy się podczas gier i zabaw sportowych. Odrobinę zmęczeni wróciliśmy do naszych klas, aby zjeść pyszną kolacje, przygotowaną przez rodziców, ale to nie był ostatni punkt tego wieczoru. Po kolacji, przebraliśmy się w piżamy i ruszyliśmy na podchody. Pierwsza chowała się klasa 2c, a przygotowane przez nią zadan
Hokus-pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary
7Dnia 29 listopada w klasie 1a odbyły się andrzejki, które wprowadziły uczniów w magiczny nastrój. Sala zamieniła się w miejsce pełne tajemnic i niezwykłych wróżb. Dzieci przebijały serca z imionami, poznawały magię liczb oraz odkrywały za pomocą kart i latarki kim będą w przyszłości. Nie zabrakło również wróżby z butami. W trakcie całej zabawy był czas na tańce oraz pyszny poczęstunek. Na koniec uczniowie wykonali ćwiczenia i rozwiązali zagadki o tematyce andrzejkowej. Ten dzień był pełen radości, który na pewno zostanie w pamięci na długo!
Opłaty za obiady
Od dnia 4.12.2024 r. do 13.12.2024 r.
zbierane są pieniądze za obiady
na miesiąc grudzień
Cena jednego obiadu wynosi 4 zł.
Odpłatność za miesiąc:
dla ucznia 56 zł
Odpisy z obiadów dokonywane będą po wcześniejszym zgłoszeniu
do godziny 7:30 w sekretariacie szkoły pod nr. telefonu 383-25-86 lub w kuchni.
Przerwy z magicznymi wróżbami
65Końcówka listopada to czas, kiedy lubimy sobie powróżyć. Tak też zrobiliśmy w naszej szkole! Podczas przerw zorganizowaliśmy zabawy z wróżbami, które przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Na holu głównym pojawiła się tematyczna dekoracji, która wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Wśród atrakcji znalazły się różnorodne wróżby takie jak: serca z imionami, wybór zawodu, magiczne kostki, kolorowe piórka, mowa kwiatów, zakręcone wróżby oraz ciasteczka i kula przepowiadająca przyszłość - które cieszyły się największą popularnością. Przerwy były pełne wspaniałych atrakcji, uśmiechów i niezapomnianych wspomnień. Pamiętajmy, że wróżby to przede wszystkim dobra zabawa, którą warto brać z przymrużeniem oka.
Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w klasie 2b
3Piątek przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana, klasa zamieniła się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, wykonywał zadania ukryte w balonach, poznawał wróżbę na najbliższy rok. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Uczniowie przelewali wosk przez klucz oraz tańczyli podczas przerw we wróżbach. Wszystko działo się pod okiem cyganki Natalii Baranowskiej i cyganki Martyny Roszak. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość.
Andrzejki w 4 c
6Listopad kojarzy nam się z szarością i ponurą pogodą. Zakończyliśmy go jednak w dobrych nastrojach organizując klasowe Andrzejki. Zaprosiliśmy do zabawy uczących nas nauczycieli. Wszyscy trochę z nadzieją, a trochę z przymrużeniem oka odkrywaliśmy jedną z przeznaczonych nam dróg odsłanianych przez andrzejkowe wróżby. Niech spełniają się te najszczęśliwsze :)
Nazwa konkursu do niej pasuje, a uśmiech ma przecudny
W XXIII Ogólnopolskim Konkursie Poezji Śpiewanej Gabrysia Kaniuka - uczennica II klasy naszego liceum zajęła I miejsce. Gratulujemy Gabrysi serdecznie!
Doskonalenie zawodowe to ważna sprawa
W naszej szkole odbyło się kolejne szkolenie prowadzone przez dr Adriannę Kloskowską, specjalistkę w dziedzinie edukacji uczniów ze spektrum autyzmu i nie tylko. W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele z naszej placówki oraz przedstawiciele szkół i przedszkoli z gminy Barcin. Tematem spotkania była indywidualizacja pracy dydaktycznej i jej zastosowanie w praktyce, szczególnie w kontekście przygotowania uczniów neuroatypowych do egzaminu ósmoklasisty. Szkolenie podkreśliło, jak istotne jest dostosowanie metod, form i treści nauczania do potrzeb każdego ucznia, aby zapewnić im równe szanse w edukacji. „Różnorodność to siła, która sprawia, że każda klasa może być miejscem rozwoju dla wszystkich” – warto o tym co jakiś czas przypominać. Dziękujemy za inspirujące spotkanie!
Paweł Słowiński, został wyróżniony Stypendium Prezesa Rady Ministrów
2Z radością informujemy, że nasz wybitny uczeń klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie, Paweł Słowiński, został wyróżniony Stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2023/2024. Paweł odebrał dziś dyplom podczas uroczystości, na której nagrodę wręczyła Kujawsko-Pomorska Kurator Oświaty, pani Grażyna Dziedzic. Serdecznie gratulujemy Pawłowi tego prestiżowego wyróżnienia! Jego niezwykła inteligencja, pracowitość oraz serdeczny charakter są inspiracją dla całej społeczności szkolnej. Paweł to nie tylko utalentowany uczeń, ale także osoba, która z łatwością nawiązuje przyjaźnie i zjednuje sobie sympatię innych. Życzymy Pawłowi dalszych sukcesów zarówno w nauce, jak i w życiu osobistym i gratulujemy Nauczycielom i Rodzicom, którzy przyczynili się do sukcesu Pawła. Zdolnemu licealiście towarzyszyła dzisiaj pani dyrektor, Marzena Wolska
Spotkanie dla bierzmowanych inne niż zwykle
7- Czy warto było jechać? - Trochę z obawą, ale teraz powiem. Warto! Chętni uczniowie klas VIII z naszej szkoły wybrali się w środę z samego rana na Pola Lednickie. Wsiedli do autokaru, aby powrócić do źródeł. Spotkanie łączyło w sobie warsztaty prowadzone przez Siostry Dominikanki Łucję i Juliettę, Eucharystię i konferencję, poprowadzone przez Ojca Tomasza Nowaka, a także dobrze wypieczone kiełbasy z ogniska. Czas radości, wspólnoty i modlitwy. Było coś dla ciała i dla ducha. Warto! Polecamy!
Spotkanie Samorządu Uczniowskiego
6W sobotę 23 listopada w budynku przy ul. Artylerzystów odbyło się robocze spotkanie Samorządu Uczniowskiego wraz z uczniami, którzy formalnie nie zostali wybrani. Celem spotkania była wspólna integracja oraz opracowanie planu działań na najbliższe miesiące. Atmosferę spotkania umiliła wspólnie przygotowana herbatka oraz ciasteczka. Nie zabrakło również chwil melancholijnych, gdy dziewczynki próbowały zagrać wcześniej wyuczone utwory na pianinie. Podczas spotkania mogliśmy zagrać w gry, a kiedy zgłodnieliśmy zamówiliśmy pizzę. Na zakończenie próbowaliśmy stworzyć układ taneczny na spotkanie wigilijne z seniorami oraz przygotowaliśmy materiały na obchody Dnia Misia. Już teraz czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie, które odbędzie się w świątecznym nastroju, tuż przed świętami.
Dzień Życzliwości w budynku przy ul. Artylerzystów
77W czwartek 21.11.2024r. w naszej szkole przy ul. Artylerzystów odbył się Dzień Życzliwości, który obfitował w pozytywne emocje i wspaniałe inicjatywy. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w różnych aktywnościach promujących życzliwość, empatię i wzajemne wsparcie. Dzień rozpoczął się od przywitania uczniów kolorowymi papierowymi uśmiechami, które można było przyczepić do swoich ubrań. Przygotowano specjalną gazetkę, która miała na celu podkreślenie, jak ważna jest życzliwość. Na drzwiach klas I, II i III zawisły fiszki z życzliwymi słowami, które uczniowie mogli odczytać i zabrać ze sobą. Podczas przerw uczniowie mieli możliwość kolorowania obrazków związanych z życzliwością, co sprawiło im dużo radości. W holu na parterze pojawiły się skrzydła życzliwości, do których można było przypinać serca z miłymi słowami lub rysunkami. Starsze uczennice czytały młodszym koleżankom i
Pizza niejedno ma imię!
30Udowodniliśmy to dzisiaj przygotowując jej niecodzienną wersję z wykorzystaniem chleba tostowego. I obowiązkowo z dodatkiem zdrowej sałatki. Było naprawdę przepysznie.
Gminne warsztaty z pluszakami
46Na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Mamliczu uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych bawili się dziś na gminnych warsztatach z pluszakami. Czekało na nas wiele atrakcji i zadań tematycznych do wykonania. Poznaliśmy historię najbardziej lubianej maskotki, jakim jest Miś. Chodziliśmy śladami misia, karmiliśmy go kolorowymi piłeczkami oraz sprawdziliśmy się na torze przeszkód. Mieliśmy okazję spróbować to, co misie lubią najbardziej i wykonać misiowe torebki. Był uśmiech i radość, było wesoło i bardzo aktywnie.
Akcja Onko-Mikołaje
Uwaga! Uwaga! Ogłaszamy super akcję. Klasa 7d wraz z wychowawcą zaprasza do udziału w onko-mikolajkach. Od dnia 26 listopada do 3 grudnia odbędzie się zbiórka zabawek oraz innych artykułów (nowych) np. puzzle, gry, kredki, kolorowanki, skarpetki, koce, chusteczki, woda itp. W dniu 29 listopada na holu uczniowie naszej klasy będą sprzedawać słodkości. Za pieniądze zebrane z sprzedaży zostaną zakupione upominki dla dzieci z oddziału onkologii szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy. Wszystko zostanie dostarczone do fundacji "Melodia Życia" w Żninie. Otwórzmy serca dla innych w tym przedświątecznym czasie.
XXII ogólnopolski konkurs na projekt kartki
19Przedstawiamy prace naszych uczniów wykonane na XXII ogólnopolski konkurs na projekt kartki o tematyce świątecznej i zimowej pt.: “Ten magiczny czas…”. Organizowany przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Dziękujemy uczniom, którzy rozwijają swój talent oraz poświecili swój wolny czas na wykonanie pracy. Życzymy powodzenia w konkursie. Wyniki ukażą się 27 listopada na stronie internetowej https://muzeum.wroclaw.pl/.
Patyczak Zippi
Od listopada w naszej szkole realizowany jest międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego „Przyjaciele Zippiego”. Obejmuje on klasy: 1 a, 1 c, 1 d, 3 b. Program „Przyjaciele Zippiego” ma na celu promocję zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia małych dzieci, poprzez rozwój ich umiejętności komunikacyjnych i społecznych, ułatwiających dobre funkcjonowanie w grupie, nawiązywanie przyjaźni, radzenie sobie z problemami i trudnościami.
- Czwartek 03.04.2025
Galeria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 558618