Rafał Moritz

Wydarzenia sportowe wraz z wynikami

Drodzy sportowcy na stronie będziemy przedstawiac życie sportowe szkoły,

Wrzesień i Październik to okres dominacji lekkoatletyki.

Najbliższe zawody już 25 września w Żninie odbędą się Indywidualne Biegi Przełajowe, dziewczyny pokonywać będą dystans 800 metrów, chłopcy 1000 metrów. Osoby chętne zgłaszać się do nauczycieli wychowania fizycznego.

Start zawodników: 800m dziewcząt - 910, 1000m chłopców - 920

4 października odbędą się pierwsze w tym roku szkolnym "Czwartki lekkoatletyczne" Po roku przerwy powracamy do Szubina gdzie jeździliśmy przez kilkanaście lat startując z wielkimi sukcesami. Reprezentanci naszej szkoły na Finałach Ogólnopolskich w Warszawie i Łodzi zdobyli kilka medali, 1 złote, 2 srebrny i 2 brązowe. Najbarwniejszą postacią był Dawid Kurek który w biegu na 60 metrów zdobył 1 zloty (4 klasa) i 2 srebrne medale (5 i 6 klasa). Najlepszą lekkoatletka startującą w czwartkach lekkoatletycznych z naszej szkoły była Alicja Michalczak, która w Warszawie zdobyła brązowy medal i dwa razy najgorsze dla sportowca czwarte pozycje startując w biegu na 300 metrów. Zajęliśmy także kilka 4 miejsc. Starty w Szubinie są eliminacjami do zawodów ogólnopolskich na które pojadą najlepsi w poszczególnych konkurencjach w końcowej klasyfikacji. Możemy wystartować w dwóch konkurencjach jednej biegowej i jednej technicznej do wyboru z biegowe: 60 m, 300 m,600 m (dziewczyny i 1000 m chłopcy oraz techniczne: skok w dal, rzut piłeczka palantowa lub skok wzwyż. Wyjazd 4 października (sobota) godz. 13.00 spod hali sportowej, zapisy u nauczyciela wf Rafała Moritz do 30 września. Planowany powrót godz. 18.00.

Drugi a zarazem ostatni start w tym roku w „Czwartkach lekkoatletycznych” odbędzie się 9 października, wyjazd godz. 15.00 sprzed hali sportowej.

Minipiłka Nożna (chłopców), zawody odbędą się w Żninie, 10 października, podziała grupy:

900    Żnin - Orlik SP 2    (Łabiszyn, Barcin II, Żnin I, Gąsawa)

900     Żnin - Orlik SP 1     (Barcin I, Żnin II, Rogowo, Janowiec Wlkp.)

Termin zawodów gminnych nie jest jeszcze znany !!!

Drużynowe Biegi Sztafetowe odbędą się w Żninie 16 października. Drużyna liczy 8 osób, jeśli uzbieramy ekipę startujemy.

Start zawodników: 800m dziewcząt - 910, 1000m chłopców - 940